Sytuacja dilerów w stanach, gdzie marihuana jest legalna

Interesującym zagadnieniem będzie sytuacja dilerów, w tych miejscach, gdzie doszło do legalizacji. Te osoby, które starają się przemawiać za legalizacją często podkreślają, że będzie można zredukować liczbę dilerów i tym samym będzie dało się więcej zarabiać i kasa państwa na tym zyska.

Ale jak pokazują badania może być z tym różnie. Podkreśla się w ostatnich wynikach badań, że nadal istnieje procent nastolatków, którzy mimo legalizacji decydują się kupować marihuanę na czarnym rynku. I tak naprawdę nie ma się co im dziwić, ponieważ w większości stanów jest ona dopuszczona do sprzedaży ale dopiero po wyżej 21 roku życia, a wiec de facto dilerzy mają tutaj wiele do zdziałania, ponieważ nadal nastolatkowie będą u nich widzieli możliwość kupowania takich produktów.

Coraz częściej pojawia się również taka sytuacja, w której podmioty mają licencję na medyczną marihuanę, ale potem ją sprzedają tym, którzy nie mają takiej licencji. I taka sytuacja sprawia, że te podmioty również zaliczyć trzeba do dilerów. Jednocześnie jednak trzeba podkreślić, że w takiej sytuacji nie będzie można wypracować zadowalającego zysku, dlatego trzeba się zastanowić jaki sens ma rzeczywiście prowadzenie tego typu handlu. Ryzyko natomiast będzie spore, ponieważ nadal taka osoba będzie podlegać karze. Ciekawym faktem będzie także to, że legalizacja marihuany będzie zwiększać zużycia wśród młodzieży.

handel marihuaną Nie czują oni potrzeby spróbowania zakazanego owocu, ponieważ w danej chwili jest on już powszechnie dostępny. I tutaj mamy kolejne ciekawe badania, które pokazują nam, że po legalizacji liczba nastolatków, którzy palą marihuanę albo spada albo zostaje bez zmian. TA więc odpowiedzi na pytanie jakie stawiamy są niejednoznaczne. Legalizacja nie likwiduje bowiem dilerów, ale na pewno jest ich nieco mniej. Dodatkowo uprawiają oni swoje rośliny i można oczekiwać, że dzięki temu poziom THC będzie tam większy i nie będzie domieszek, które jak wiadomo nie będą korzystne, a czasami mogą się stawać nawet niebezpieczne, dlatego trzeba na nie uważać.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

W ostatnim czasie, marihuana to bardzo popularny temat. W wielu krajach trwają obrady na pozwolenie używania jej w celach medycznych. W niektórych jest to już możliwe. Dla czego marihuana w dalszym ciągu wzbudza kontrowersje? Czym tak na prawdę jest to zioło i do czego może zostać wykorzystane? Odpowiedzi znajdują się w serwisie. 
​Zapraszamy do miłej lektury!