Banki i przemysł marihuany

mimo że dekryminalizacja marihuany prawo stopniowo obejmuje Stany Zjednoczone, różnica pomiędzy prawem federalnym a stanowym zdezorientowała wielu z nas. Wśród zdezorientowanych są również banki. Mimo że rekreacyjne używanie marihuany jest obecnie legalne w 33 stanach, nadal jest ona klasyfikowana jako substancja z listy 1 w prawie federalnym. prawa. W związku z tym banki obawiają się prowadzenia jakichkolwiek interesów z firmami z branży marihuany.

Większość organizacji bankowych, takich jak Visa i MasterCard, boi się współpracować z rynkiem marihuany, ponieważ obawiają się one, że znajdą się pod ściganiem federalnym. Ostatecznie firmy marihuanowe mają bardzo mały lub żaden dostęp do podstawowych usług bankowych. A te usługi obejmują pożyczki biznesowe, otwieranie kont czekowych itp. Ponieważ banki i unie kredytowe trzymają się w tej sprawie na uboczu, biznesy marihuanowe nie mają innego wyjścia, niż obracać gotówką. Firmy, które obracają wyłącznie gotówką, napotykają oczywiście na wiele przeszkód związanych z bezpieczeństwem i rozwojem!

Ale w ciągu ostatnich pięciu lat sytuacja zaczęła się poprawiać. Według Financial Crimes Enforcement Network, pośród trzeciego kwartału 2014 roku i połowy 2018 roku, średnia liczba banków i instytucji finansowych, które oferują podstawowe usługi bankowe, wzrosła ze 100 do 400. Pod koniec 2019 roku liczba ta gwałtownie wzrosła i skoczyła, uderzając w sumie w 723 instytucje depozytowe.

Z drugiej strony, jeśli spojrzysz na całkowitą liczbę różnych organizacji depozytowych w Stanach Zjednoczonych, zauważysz, jak mała jest ta liczba w rzeczywistości. Choć liczba wszystkich banków jest bardzo płynna, Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) wymienia, że na dzień 30 września 2019 roku istnieje 8610 albo ubezpieczonych, albo nadzorowanych instytucji. Oznacza to, że tylko 8,4% wszystkich instytucji depozytowych w Stanach Zjednoczonych prowadzi interesy z rynkiem marihuany.

Badanie przeprowadzone przez American Banker w okresie od czerwca 2015 do września 2016, obejmowało firmy zajmujące się medyczną marihuaną w Massachusetts. Badanie wykazało, że 34% z tych firm posiadało konto w bankach. Banki te obejmowały gigantów takich jak Bank Of America, Wells Fargo, JPMorgan Chase i Citigroup. Spośród tych czterech, badanie wykazało, że Bank of America był najbardziej przychylny. Ponad połowa firm zajmujących się medyczną marihuaną ma konto w Bank Of America.

Ale ta passa pękła w 2019 roku, ponieważ biznes przesunął się wyżej o zaledwie sześć numerów między końcem czerwca'19 a końcem września'19. Powodem jest to, że instytucje finansowe czekają, aby zobaczyć ustawę bankową SAFE (Secure and Fair Enforcement), aby przejść przez kongres. Pod koniec września ustawa SAFE przeszła w Izbie 321-103. Nie ma jednak szans na jej uchwalenie, gdyż lider senackiej większości Mitch McConnell wielokrotnie deklarował, że jakakolwiek ustawa projekt ustawy lub ustawa dotycząca reformy Cannabis nie trafi na podłogę Senatu.


Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]

Zobacz również

Galeria
O serwisie

W ostatnim czasie, marihuana to bardzo popularny temat. W wielu krajach trwają obrady na pozwolenie używania jej w celach medycznych. W niektórych jest to już możliwe. Dla czego marihuana w dalszym ciągu wzbudza kontrowersje? Czym tak na prawdę jest to zioło i do czego może zostać wykorzystane? Odpowiedzi znajdują się w serwisie. 
​Zapraszamy do miłej lektury!