Wielka Brytania: Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych?

Nie tak dawno przywódca demokratów Tim Faron, który jest osobą działającą liberalnie stwierdził, że walka z narkotykami nie udała się i dlatego pojawia się konieczność legalizowania marihuany oraz uregulowania jej sprzedaży.

To pierwszy lider partii politycznych, który zdecydował się oficjalnie i publicznie namawiać do legalizacji marihuany do celów wyłączenie rekreacyjnych. Przekonał on nawet premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, który raczej ma poglądy konserwatywne do tego, że zamiany w prawie narkotykowym są konieczne i powinno się je przeprowadzić. Pojawiający się ze strony środowisk liberalnych raport to taki element, który będzie obrazował kwestię legalnego rynku związanego ze sprzedażą marihuany. Osobiście przywódcy tych środowisk starają się podkreślać, że nie ma sensu walczyć z narkotykami, ponieważ jest to problem nie do pokonania.

sprzedaż marihuany Trzeba więc legalizować i usankcjonować legalnie sprzedaż a nie klasyfikować ją do prawa karnego. Wydaje się, że premier również idzie w tym kierunku i zdaje się zauważać, że istnieją podstawy do tego, by wprowadzić zmiany w prawie. Osoby, które starają się mocno angażować w tą kampanie decydują się tutaj na podkreślenie finansowych kwestii z tym związanych. Mówi się o tym, że państwo będzie w stanie sporo zaoszczędzić oraz wiele zarobić. Każdego roku bowiem walczy się za miliardy funtów ze sprzedawcami i użytkownikami produktu, który jest mniej szkodliwy niż alkohol.

Jednocześnie legalizując marihuanę ma dojść do tego, że do budżetu będą wpływać dodatkowe środki, ponieważ legalna sprzedaż będzie budować tak cenne zyski z podatków, które będą związane ze sprzedażą marihuany. Dzięki temu będzie można rozwijać administrację czy przeznaczać pieniądze na szkoły i szpitale. Możliwości są różne, a sukces takiej marihuany wielu zwolenników stara się ukazywać na podstawie stanów w Ameryce, które zdecydowały się na legalizację i są z niej zadowolone ze względu na zyski finansowe, które bezpośrednio dzięki temu są w stanie wypracować.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

W ostatnim czasie, marihuana to bardzo popularny temat. W wielu krajach trwają obrady na pozwolenie używania jej w celach medycznych. W niektórych jest to już możliwe. Dla czego marihuana w dalszym ciągu wzbudza kontrowersje? Czym tak na prawdę jest to zioło i do czego może zostać wykorzystane? Odpowiedzi znajdują się w serwisie. 
​Zapraszamy do miłej lektury!