Legalizacja marihuany: wzrost zużycia wśród dorosłych i spadek wśród młodzieży

Dane z National Survey pokazują, że na przestrzeni ostatniej dekady stosowanie marihuany zwiększyło się u dorosłych osób w wieku od 18 do 25 lat i starszych, a zmniejszyło się o młodych osób w przedziale wiekowym 12 – 17 lat.

Początek tej tendencji przypada na okres jeszcze przed 2012 rokiem. To wówczas stany Kolorado oraz Waszyngton zdecydowały się zalegalizować marihuanę przeznaczoną do celów rekreacyjnych. Fachowcy zgodnie potwierdzają, że legalizacja doprowadziła do spadku zużycia marihuany wśród nastolatków. Jednocześnie na uwagę zasługuje fakt, że zmianie uległy poglądy na temat marihuany w grupie osób między 12 a 17 rokiem życia. Stały się dużo bardziej liberalne. Oznacza to, że osoby te w przyszłości mogą wykazywać większą skłonność do zażywania marihuany.

prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany Wspomniany raport pokazuje również, że w ostatnim czasie istotnie wzrosła moc konopi. Zwiększyła się także liczba kierowców, których zatrzymano prowadzących samochód po zażyciu marihuany. Jednocześnie zmniejszyła się liczba aresztować za posiadanie marihuany. Dane wyraźnie pokazują również, że zmniejszeniu uległa także liczba przyjęć do ośrodków, które specjalizują się w leczeniu uzależnień. Obecnie coraz więcej stanów decyduje się na legalizację medycznej marihuany.

Jednocześnie liberalizowane są przepisy dotyczące wykorzystywania jej do celów rekreacyjnych. W związku z tym należy zwrócić uwagę na doświadczenia w tym zakresie, a także obserwować skutki o charakterze pozytywnym, które udaje się w ten sposób osiągnąć. Autorzy podkreślają, że nie mają danych, które dotyczyłyby charakterystyki wykorzystywania marihuany medycznej, dolegliwości oraz sposobu, w jaki jest zażywana. Stwierdzono, że niezbędne jest prowadzenie dalszych badań, które pomogłyby w zrozumieniu związku między legalizacją marihuany a częstością jej zażywania przez młodzież oraz osoby dorosłe.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

W ostatnim czasie, marihuana to bardzo popularny temat. W wielu krajach trwają obrady na pozwolenie używania jej w celach medycznych. W niektórych jest to już możliwe. Dla czego marihuana w dalszym ciągu wzbudza kontrowersje? Czym tak na prawdę jest to zioło i do czego może zostać wykorzystane? Odpowiedzi znajdują się w serwisie. 
​Zapraszamy do miłej lektury!