10 najlepszych opublikowanych badań na temat konopi w ostatnim roku

Wnioski: Z roku na rok odkrywamy coraz więcej korzyści płynących z medycznej marihuany. Nie tylko obserwujemy zmianę nastawienia społeczeństwa do marihuany, ale również dowodzą tego badania i analizy. Mity i błędne przekonania zamieniają się w fałszywe założenia, podczas gdy możliwości zamieniają się w rzeczywistość. Przyjrzyjmy się więc najnowszym badaniom, które jasno wskazują na ukryte korzyści płynące z marihuany.

Spójrzmy prawdzie w oczy; marihuana, zarówno w formie medycznej, jak i rekreacyjnej, jest kontrowersyjna. Dlatego też naukowcy co roku przeprowadzają wiele badań dotyczących marihuany. Badania te są próbą dowiedzenia się więcej o tym naturalnym ziole i jego licznych zdolnościach leczniczych. Dzięki tym badaniom można również rozwiać swoje wątpliwości dotyczące stosowania marihuany i potencjału, jaki oferuje.

Poprzednie lata zasmakowały wielu badań dotyczących konopi indyjskich, a 2019 nie jest inny. Zajmij więc miejsce i podążaj za nami ścieżką 10 najlepszych badań dotyczących konopi opublikowanych w latach 2018-19.

SPIS TREŚCI

 • Teraz jest jasne, że marihuana pobudza apetyt
 • Osoby w podeszłym wieku również czerpią korzyści z używania medycznej marihuany
 • Konopie nie wpływają na podstawową osobowość
 • Południowa granica USA jest bezpieczniejsza w wyniku legalizacji marihuany
 • Ludzie, którzy używają marihuany mają większe szanse na przeżycie ataku serca
 • Mit, że marihuana otwiera drzwi dla innych narkotyków obalony
 • Liście marihuany działają skutecznie w leczeniu infekcji gronkowcowych
 • Legalne stosowanie medycznej marihuany stopniowo wypiera leki przeciwlękowe
 • Użytkownicy legalnej marihuany mniej dbają o alkohol
 • Medyczna marihuana może stać się świetnym narzędziem do walki z epidemią opioidów
 • Myśl końcowa

Jest już jasne, że marihuana pobudza apetyt

Oczywiście, pobudzające właściwości marihuany są bezsporne. Jednak wiele osób nie wiedziało, w jaki sposób zioło to pobudza. Ale ostatnie badania naukowców z Washington State University pokazują, jak marihuana może zmienić ludzkie nawyki żywieniowe. Badanie, które obejmuje wykorzystanie zwierząt, ujawnia, że konopie indyjskie powodują wzrost Ghreliny. Ghrelina jest hormonem, który przekazuje informacje do mózgu, że nadszedł czas, aby ciało dostało więcej jedzenia.

Ty możesz przeczytać więcej o badaniach tutaj.Osoby w podeszłym wieku również czerpią korzyści z używania medycznej marihuany

Przyznanie dostępu do medycznej marihuany może pozytywnie wpłynąć na zatrudnienie i stan zdrowia starszych osób dorosłych. Takie wnioski wyciągnęli eksperci z School of Public Health & Temple University (John Hopkins Bloomberg). Naukowcy doszli do wniosku po porównaniu prawa medycznej marihuany do ponad stu tysięcy odpowiedzi na ankietę, które pochodziły od osób dorosłych w wieku 51 lat i więcej. Na podstawie badań nad marihuaną, naukowcy stwierdzili, że osoby dorosłe z dostępem do medycznej marihuany odczuwały mniejszy ból. Byli oni również w stanie pracować w większym wymiarze godzin.

Możesz przeczytaj więcej o bezpośrednich skutkach legalizacji marihuany dla starszych dorosłych. Oto kolejne odrębne badania, które mówią o skuteczności i bezpieczeństwie marihuany na starszych dorosłych.

Konopie nie mają wpływu na podstawową osobowość

W przeszłości, w pewnym momencie, miały miejsce ostre kampanie i dezinformacje przeciwko marihuanie. Szczególnie interesujące są działania Harry'ego J. Anslingera i jego propaganda przeciwko używaniu marihuany w jakiejkolwiek formie.

W rezultacie, burmistrz Nowego Jorku, Fiorello La Guardia powołał komisję, w skład której weszli znani lekarze, farmaceuci, psycholodzy, psychiatrzy, chemicy, farmakolodzy i socjolodzy. Zadaniem grupy było zbadanie efekty działania marihuany dokładnie. Ma ona dokonać kompleksowego przeglądu i oprzeć się na istniejących badaniach naukowych i literaturze dotyczącej marihuany.

Później, komisja opublikowała swoje wnioski, które zostały nazwane "Raportem La Guardii". Nowojorska Akademia Medyczna w pełni popiera raport, który stwierdza, że zakaz używania marihuany nie przeszedł testu zapachu. Raport stwierdza również, że marihuana nie ma wpływu na podstawową osobowość, ani jej nie zmienia. Długotrwałe używanie marihuany nie powoduje zachowań psychicznych lub antyspołecznych.

Południowa granica USA jest bezpieczniejsza w wyniku legalizacji marihuany

Nowym argumentem wysuwanym przez zwolenników legalizacji marihuany jest to, że społeczności stały się bezpieczniejsze dzięki legalizacji marihuany. Jest to wynik analizy przeprowadzonej przez Cato Institutes.

The Badanie pokazuje, że nastąpił gwałtowny spadek działalności przemytniczej przez południową granicę z powodu legalizacji marihuany w większej ilości stanów. Przejęcie nielegalnych towarów przez patrole graniczne spadło o 78% w ciągu ostatnich pięciu lat.

Badanie stwierdza, że legalizacja marihuany obniża stopę biznesu dla wielu karteli. To z kolei zmniejsza przemoc związaną z działalnością przemytniczą.

Ludzie, którzy używają marihuany, mają większe szanse na przeżycie ataku serca

Naukowcy z University of Colorado stwierdzili, że osoby z chorobami serca, które w przeszłości zażywały marihuanę, mają większe szanse na to, że nie umrą podczas hospitalizacji. Naukowcy śmiało doszli do tego wniosku po porównaniu ponad miliona rekordów pacjentów z chorobami serca w szpitalu.

Raport stwierdza również, że pacjenci z istotną historią używania marihuany są mniej narażeni na otrzymanie wewnątrzaortalnej pompy balonowej lub przeżycie wstrząsu niż pacjenci bez historii marihuany używania.

Obalono mit, że marihuana otwiera drzwi do zażywania innych narkotyków

Istnieje popularne błędne przekonanie, że używanie marihuany otwiera drzwi do zażywania innych niebezpiecznych narkotyków. Zgodnie z wynikami badań LiveStories, nie ma związku pomiędzy używaniem marihuany a ewentualnym zażywaniem innych substancji uzależniających i niebezpiecznych narkotyków. Odkrycie mówi, że używanie marihuany nie ma wpływu ani nie zwiększa ryzyka używania heroiny, kokainy, tytoniu czy alkoholu.

Liście marihuany działają skutecznie w leczeniu infekcji gronkowcowych

Odkrycia udostępnione przez naukowców z University of Banga i College of Medical Science and Technology w Indiach stwierdza, że liście marihuany mogą mieć wpływ na infekcje gronkowcowe.

Badanie mówi, że zgniatanie liści marihuany może tłumić staph aureus, jedną z przyczyn infekcji staph, która agresywnie opiera się niektórym antybiotykom i jest trudna do leczenia. Badanie mówi, że zmiażdżone liście marihuany mają pewne doskonałe właściwości, które sprawdzają się, kiedy wlewa się je do nalewki na bazie etanolu.

Wreszcie, badanie stwierdza również, że liście działają jeszcze lepiej w połączeniu z zielonym drzewem iglastym (Thuja Orientalis) i codziennymi liśćmi guawy.

Legalne stosowanie medycznej marihuany stopniowo wypiera leki przeciwlękowe

Wiele osób w naszym społeczeństwie cierpi dziś na stany lękowe. Nie jest to nic nowego, ale nowym trendem jest to, że większość z tych osób przechodzi na stosowanie medycznej marihuany w przeciwieństwie do konwencjonalnych leków przeciwlękowych.

Jest to najnowszy i trwający trend, według badań przeprowadzonych przez zespół kanadyjskich naukowców. Odkrycie pokazuje, że ponad 30% pacjentów, którzy po zastosowaniu medycznej marihuany w ciągu dwóch miesięcy zrezygnowali z konwencjonalnych leków przeciwlękowych. Liczba ta przyspieszyła do 45% po 6 miesiącach stosowania marihuany.

Użytkownicy legalnej marihuany mniej dbają o alkohol

Nowe badania, które koncentrują się na rynku i konsumpcji marihuany stwierdzają, że zioło to szkodzi konsumpcji alkoholu. Raport z Chicago mówi, że dorośli mający dostęp do legalnej marihuany i mieszkający w stanach, które ją uznają, spożywają o 20% mniej misiów i o 21% mniej koktajli w porównaniu z osobami, które spożywają marihuanę i mieszkają w stanach, gdzie jest ona nielegalna.

Badanie ujawnia również, że legalna marihuana przyczynia się do zmniejszenia ilości przepisywanych leków na ból, depresję i leki przeciwlękowe.

Medyczna marihuana może stać się świetnym narzędziem do walki z epidemią opioidów

Legalizacja i umożliwienie dostępu do marihuany prowadzi do znacznego spadku liczby przepisywanych i zażywanych opioidów. Tak wynika z badań nad marihuaną przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, we współpracy z Weil Cornell Medical College.

Wyniki badań wskazują, że istnieje korelacja pomiędzy legalizacją marihuany a stosowaniem opioidów na receptę w okresie 21 lat. Wynik jest taki, że ogólny wpływ marihuany powoduje 30% spadek opioidów. Oznacza to, że pacjenci przechodzili z opioidów na marihuanę w celu leczenia swoich bólów.

Myśl końcowa

Wszystko wskazuje na to, że marihuana, zarówno w formie medycznej, jak i rekreacyjnej, zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Wszystkie te badania nad marihuaną i ich wyniki pokazują, że korzyści płynących z konopi jest o wiele więcej, niż możemy sobie wyobrazić. Marihuana w formie medycznej jest jak kopalnia złota we współczesnym świecie medycyny holistycznej. Korzystaj z niej, póki trwa.Zobacz również

Galeria
O serwisie

W ostatnim czasie, marihuana to bardzo popularny temat. W wielu krajach trwają obrady na pozwolenie używania jej w celach medycznych. W niektórych jest to już możliwe. Dla czego marihuana w dalszym ciągu wzbudza kontrowersje? Czym tak na prawdę jest to zioło i do czego może zostać wykorzystane? Odpowiedzi znajdują się w serwisie. 
​Zapraszamy do miłej lektury!