Okręg szkolny hrabstwa Osceola na Florydzie będzie głosował nad dopuszczeniem medycznej marihuany w szkołach - prawdziwy postęp

Uwaga: Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad dniem, w którym będziesz mógł używać marihuany w szkole? Cóż, okręg szkolny Osceola County na Florydzie przyjął propozycję, aby przedyskutować możliwość zezwolenia uczniom na spożywanie medycznej marihuany na terenie szkoły. Dzieci cierpiące na białaczkę, dysleksję, nigdy nie były w stanie uczęszczać do zwykłej szkoły z powodu napadów strachu, które towarzyszą chorobie. Ale teraz, dzięki zastosowaniu medycznej marihuany, mają szansę uczęszczać do normalnej szkoły, co stanowiło podstawę wniosku.

Według doniesień Osceola News Gazette, okręg szkolny Osceola County na Florydzie przyjął wniosek, który mówił o umożliwieniu uczniom spożywania medycznej marihuany na terenie szkoły.

Podczas spotkania zarządu, które odbyło się 12 listopada, John Boyd, dyrektor ds. relacji z rządem i pracą w okręgu szkolnym, omówił szczegółowo propozycję wraz z zasadami, które będą obowiązywać po głosowaniu.

Najważniejsze punkty propozycji dopuszczenia marihuany do użytku w szkole obejmowały następujące zasady:

 • Rodzice ucznia muszą dać pisemne zawiadomienie do szkoły z prośbą o zezwolenie na używanie medycznej marihuany w szkole, co najmniej przed upływem 48 godzin.
 • Szkoła nie będzie miała nic wspólnego z podawaniem dawki. Rodzic lub opiekun jest odpowiedzialny za ten proces.
 • Uczniowie nie mogą przechowywać swoich dawek na terenie szkoły. Rodzice lub opiekunowie będą musieli odwiedzać i podawać dawkę osobiście, każdego dnia.
 • Specjalny pokój lub miejsce będzie przydzielone do podawania. Przyjmowanie medycznej marihuany poza tym miejscem będzie łamaniem zasad.
 • Uczniowie nie mogą korzystać z leczenia na wycieczkach lub w autobusach szkolnych.
 • Opiekun musi wypełnić formularz "Authorization for Medical Marijuana/ Low-THC Cannabis Use for Qualified Students at School" i dostarczyć do szkoły numer identyfikacyjny rejestracji marihuany ucznia.

Chociaż szkoła musi jeszcze zagłosować za przyjęciem tej zasady, uczniowie, którzy złamią którąkolwiek z zasad będą podlegać wydaleniu.

Na początku tego roku, dziewczynka z Illinois, Ashley Surin, dostała zakaz uczęszczania na zajęcia, ponieważ używała plastrów i balsamu z marihuaną medyczną w szkole, aby poradzić sobie z napadami.

Jedenastoletnia Ashley zaczęła mieć napady jako efekt uboczny leczenia jej białaczki w 2008 roku. Według jej rodziców, Ashley nie była sobą po chemioterapii i była kilkakrotnie hospitalizowana.

Po serii nieudanych prób opanowania napadów, lekarz zasugerował zmianę diety i medyczną marihuanę. Surinowie uzyskali jej licencję na leczenie medyczną marihuaną, a połączenie to działało dla niej naprawdę dobrze.

"Te dwie rzeczy razem są dla niej złotym lekarstwem! Może lepiej myśleć, lepiej chodzić, lepiej mówić. Jej mózg był kiedyś jak w chmurze. Teraz może myśleć lepiej i jest bardziej czujny, a ona może współdziałać." - powiedziała jej matka, Maureen Surin.

Ze względu na przepisy, które uniemożliwiały chorym dzieciom korzystanie z medycznej marihuany w szkole, rodzice Ashley zostali poproszeni o zatrzymanie córki w domu. Jednak duet poszedł do sądu i pozwał szkołę.

Prokurator Generalny Illinois nie tylko uniknął oskarżenia, ale nakazał szkole, aby Ashley mogła uczęszczać do swojej klasy, jak każde zdrowe dziecko.

Niedawno, w sierpniu 2018 roku, Kalifornia przyjęła ustawę zezwalającą na stosowanie medycznej marihuany na terenie szkół, co stało się znaczącym momentem. Kalifornia stała się ósmym stanem, który zezwolił na stosowanie medycznej marihuany na terenie szkół.

SPIS TREŚCI

 • Prawa dotyczące marihuany na Florydzie

Prawa dotyczące marihuany na Florydzie

Jeśli chodzi o prawa dotyczące marihuany na Florydzie, stan ten uchwalił program medycznej marihuany w 2016 roku i od tego czasu obywatele mogą leczyć kwalifikujące się schorzenia przy użyciu medycznej marihuany.

Warunki kwalifikujące się do programu marihuany na Florydzie obejmują:

 • Rak
 • Epilepsja
 • Jaskra
 • HIV/AIDS
 • PTSD
 • ALS
 • Choroba Crohna
 • Choroba Parkinsona
 • Stwardnienie rozsiane
 • Wszelkie inne osłabiające dolegliwości medyczne o podobnym charakterze, w przypadku których lekarz uważa, że marihuana przyniosłaby korzyści pacjentowi.

Jednakże, zastosowanie medycznej marihuany w szkołach było sprzeczne, ponieważ prawo stanowe i federalne różniło się w kwestii medycznej marihuany.

Jeśli chodzi o szkołę Osceola County, przesłuchanie odbędzie się 18 grudnia, co zadecyduje o losie uczniów takich jak Ashley. Mamy szczerą nadzieję, że korzyści płynące z marihuany przeważyłyby nad strachem przed przepisami dotyczącymi marihuany!Zobacz również

Galeria
O serwisie

W ostatnim czasie, marihuana to bardzo popularny temat. W wielu krajach trwają obrady na pozwolenie używania jej w celach medycznych. W niektórych jest to już możliwe. Dla czego marihuana w dalszym ciągu wzbudza kontrowersje? Czym tak na prawdę jest to zioło i do czego może zostać wykorzystane? Odpowiedzi znajdują się w serwisie. 
​Zapraszamy do miłej lektury!