Twój pomysł na modę został wypaczony... aż do momentu, gdy bransoletka z konopi się wydarzyła: bransoletka z konopi diy

Nic nie jest pewne, z wyjątkiem śmierci i podatków. Cóż, niezupełnie prawda! Benjamin Franklin chyba nigdy nie miał przyjemności wypróbować tych ozdobnych opasek na swoim nadgarstku. Ja do jego legendarnego cytatu dodałabym jeszcze bransoletki domowej roboty!

To znaczy... cywilizacje po cywilizacjach, od 7000 lat, ludzie robią bransoletki i noszą je przynajmniej raz w życiu. Więc nie jestem pewien, dlaczego ktoś tak poinformowany jak on, mógłby to przeoczyć.

Nie uwierzysz, ale z pewnością w naszych genach jest jakaś boska moc, która popycha każdego z nas do robienia tych obręczy i eksponowania ich w naszych grupach. Wiedziałem, że w to nie uwierzysz. Cieszę się, że nie! Proszę, nie bierz mnie zbyt poważnie z tym stwierdzeniem... Mówię głupoty, kiedy nie jestem wystarczająco wyspany!

Ale jestem pewien, że musiałeś spróbować zrobić jeden dla Ciebie i Twojego dziecięcego zmiażdżenia, jeśli nie dla tych nudnych rytuałów. Bransoletki były symbolicznymi ikonami miłości i życzliwości, aż do dorosłości. W późniejszych latach nosimy je albo dla mody, albo dla przypodobania się podniebnym tatusiom.W każdym razie, niezależnie od powodu, co jest bardziej seksownego niż wypełniony nadgarstek? Zwłaszcza, gdy mężczyźni bawią się wokół tych obręczy palcami, a kobiety noszą je z gracją i uśmiechem na twarzy. Jeśli tęsknicie za dzieciństwem i od dawna nie mieliście luksusu, by zrobić sobie takie bransoletki, radzę po prostu się za to zabrać. Nic nie jest bardziej przekonujące niż bezcenne szczęście, jakie będzie miała z tego Twoja rodzina i dzieci.SPIS TREŚCI

 • Dla Twojej informacji, możesz je zrobić już teraz!
 • Co to są bransoletki z konopi
 • Jak zrobić konopne bransoletki - konopne bransoletki DIY
 • Kluczowe wnioski - bransoletki z konopi

Dla Twojej informacji, możesz to zrobić już teraz!

Bransoletka DIY jest tak prosta, że możesz ją zrobić już teraz. Ale jest też szybka, ponieważ potrzebujesz tylko jednego materiału z Twojej kuchni: sznurka konopnego. Więc tutaj będzie algorytm. Pójdziesz do kuchni, zastosujesz się do mojej instrukcji i voila! Twoje konopne bransoletki są gotowe! Brzmi szybko i łatwo? Świetnie!

Więc pozwól mi zgadnąć. Masz trzy powody, żeby je zrobić.

 • Skoro jesteś na tej stronie, czytając ten wpis na blogu, zakładam, że jesteś już miłośnikiem konopi. Więc dlaczego by nie spróbować?
 • Jeśli jesteś miłośnikiem konopi, szanse są wysokie, że będziesz miał liny konopne. Więc nie musisz iść na rynek, aby zdobyć te liny. Możesz zacząć to robić od razu.
 • To twoja miłość do organicznych, że będziesz chciał zrobić to dzisiaj.

Zanim jednak zabiorę Cię do robienia tych obręczy dla siebie, przyjaciół i rodziny, poświęcę kilka minut na wyjaśnienie zasad działania konopnych bransoletek. Nie będę zajmować dużo czasu, jak to robię w przepisach. Zwięzłość jest nowym królem. Bóg obiecuje!

Czym są bransoletki konopne?

Konopie + bransoletki = tania biżuteria, która jest zrobiona z miłości i współczucia. Zrobione! Zobacz. Mówiłam, że nie zajmę Ci dużo czasu.

Jak zrobić konopne bransoletki - konopne bransoletki DIY

Zanim skończysz to czytać, poznasz trzy sposoby na zrobienie bransoletek z konopi. Bransoletki z konopi: makrama, spirala i koraliki.

Bransoletki konopne Macrame

Materiały potrzebne do zrobienia bransoletek z konopi macrame

 • Sznurek konopny
 • Nożyczki
 • Płaska powierzchnia
 • Taśma
  1. Potnij sznurek konopny na dwie równe długości i zrób węzeł.

Czy wziąłeś swój sznurek konopny? Potnij go na dwa równej długości kawałki. Powiedziałbym, że to około 1,5 metra (tylko dla bezpieczeństwa, że nie zabraknie). Gotowy? Świetnie! Połącz końce. Pamiętasz lekcje matematyki? Postępuj zgodnie z tą samą ideą przystających obiektów. Złóż oba kawałki na pół i zawiąż węzeł w miejscu zgięcia.

W przypadku tej bransoletki zrobimy węzeł typu overhand. To najczęstszy węzeł, jaki robimy na co dzień. Tak, spójrz w dół na swój but; jest to ten sam podstawowy węzeł, który robimy, gdy zaczynamy wiązać buty.

Przytrzymaj te złożone końce, tak jak byś trzymał ręce swojego partnera, super mocno! Zrób pętlę, krzyżując ją nad luźną nitką. Następnie powtórz krzyżowanie, ale tym razem pod spodem i mocno naciągnij sznurek.

Uwaga: Nie ma żadnej rakietowej nauki i wściekłych obliczeń, aby wybrać rozmiar konopi. Chociaż ich zastosowanie na pewno nie zaszkodzi. Chodzi mi o to, że... rozmiar twojego nadgarstka i ilość węzłów zadecyduje o długości sznurka. Jeśli jesteś osobą dorosłą, która robi solidnie zawiązane bransoletki konopne na nadgarstek, sznurek o długości około 1,8m powinien wystarczyć. Dla dzieci i mniejszej ilości węzłów, wystarczy krótszy.

  1. Jeden koniec przymocuj taśmą do płaskiej powierzchni.

Pomysł z przymocowaniem go do jednego końca pozwoli Ci na dość łatwe wykonanie kolejnych węzłów w bransoletce. Nie chcesz przecież pracować na niestabilnym sznurku konopnym. Zakotwiczenie go pomoże Ci stworzyć bezproblemowe węzły i wzory w bransoletce. Upewnij się, że przykleiłeś go mocno, aby się nie ruszał i mocno trzymał. Jest to doskonały sposób na mocne i równomierne zaciąganie węzłów. Będziesz w stanie utrzymać ją w niezmienionym stanie przez długi czas.

  1. Po zawiązaniu węzła, rozdziel pasma.

No dobrze, użyliśmy węzła overhand na dwóch linach. Prawa? Więc po rozdzieleniu ich, znajdziesz cztery pasma konopi. Dwie środkowe nitki będziemy trzymać razem. A pozostałe po jednym splocie po obu stronach będą wolne.

  1. Zrób pętlę z połowy i lewej nitki.

Wspomniałam o tym w 4 kroku, ponieważ ma to znaczenie. Z naszych nitek zrobimy kształt "4". Lewą nitkę, którą trzymasz w ręku, skrzyżuj z naszą środkową nitką. Skrzyżuj je w taki sposób, aby utworzyły kształt "4".

  1. Zawiąż pierwszy węzeł.

Uhh! Zacznij od zawiązania pierwszego węzła. Wiem, że to trochę zagmatwane, ale proszę, wytrzymaj z tym. Weźmiemy splot z prawej strony. A następnie skrzyżujemy ją z końcówką pierwszej nitki (z lewej strony). Oto trudna część: pamiętasz 4, które zrobiliśmy w ostatnim kroku? Przeciągniemy nitkę nad i pod i umieścimy ją wewnątrz 4 pętli, które właśnie zrobiliśmy. Węzeł utworzy otwór w kształcie kwadratu. Nazywamy go węzłem kwadratowym. Niektórzy nazywają go półwęzłem.

  1. Zaciśnij węzeł

Cóż, ten krok jest niezbędny. Zaciśnij węzeł. Pociągamy za ostatnie nitki węzła po obu stronach. To spowoduje zaciśnięcie węzła. Upewnij się, że tworzysz wyrównany wzór poprzez równomierne zaciskanie.

  1. Zawiąż węzeł po drugiej stronie.

No, no! Powtórzymy ten proces, ale tym razem po drugiej stronie. Zawiąż więc węzeł po prawej stronie tak samo, jak zrobiliśmy to powyżej po lewej stronie. Węzły powinny przesuwać się od najbardziej wysuniętego na lewo do najbardziej wysuniętego na prawo splotu, aby uzyskać płaską bransoletkę konopną, a nie spiralną.

  1. Powtarzaj ten schemat.

Będziesz chciał kontynuować ten wzór. Kontynuuj wiązanie węzłów - tam i z powrotem. Rób to tak długo, aż osiągniesz punkt, w którym będzie ona tak duża, by owinąć ją wokół nadgarstka. Sprawdź, czy zmieści się na Twoim nadgarstku. Kiedy już tam jest, przestań!

  1. Odwiąż końce i pochwal się swoją ciężką pracą.

To już prawie koniec. Nie martw się! To ostatni krok dla makramy. Odwiąż końce. Gdy dojdziesz do punktu końcowego, wykonaj podstawowy węzeł, który omówiliśmy na początku. Dodatkowy sznurek konopny obetnij nożyczkami. Załóż ją na swój nadgarstek i pochwal się swoim geniuszem.

Koralikowe bransoletki z konopi

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki z konopi

 • Barwiony sznurek konopny
 • Nożyczki
 • Płaska powierzchnia
 • Taśma
 • Koraliki nasienne
  1. Potnij sznurek konopny na trzy równe odcinki.

Deja vu? Cóż, tym razem będziemy ciąć konopny sznurek w 3 równe pasma, a nie w 2. W przeciwieństwie do poprzedniego, będziemy trzymać go w długości 16 cali. W obu przypadkach. To ledwie 0,4 m. Ponieważ splatamy nitki, długość gotowej bransoletki będzie znacznie mniejsza.

  1. Odwiąż jeden koniec.

Zacznij od związania jednego końca. Przytrzymaj wszystkie trzy nitki, tak aby ich końce się pokrywały. Zawiąż każdą z nich na jednym końcu w odległości około 2 cali od jednego końca sznurka. Będziemy go używać do przymocowania bransoletki, gdy skończymy nasz projekt obręczy konopnej.

Zauważ, że będziesz przyklejać sznurek do stołu, tak jak zrobiliśmy to wcześniej.

  1. Zacznij zaplatać.

Mam nadzieję, że znasz technikę zaplatania, ponieważ będziemy teraz zaplatać naszą konopną linę. Przejdź do klasycznego splotu przy węźle. To tak jakby rozłożyć wszystkie sploty i przytrzymać środkowy. Następnie skrzyżuj lewą nitkę nad środkową, a potem powtórz to samo z prawą nitką nad tą samą środkową. Rób to bez przerwy!

  1. Kontynuuj zaplatanie.

Będziemy kontynuować proces zaplatania. Przytrzymaj środkową, dodaj lewą na prawą, a następnie prawą na lewą. Możesz też zrobić to odwrotnie. Kontynuuj proces, aż wydaje się ⅓ wielkości bransoletki, której potrzebujesz.

  1. Dodaj koraliki.

Teraz upiększymy naszą konopną bransoletkę z koralików za pomocą wyczekiwanych koralików. Umieść koraliki. Po przekroczeniu centrum z lewej nitki, chip-in koralik, a następnie skrzyżować prawą nitkę nad nim. Powtarzaj ten proces. Przekrocz lewą stójkę, włóż koralik, przekrocz prawą nitkę nad nim. Rób to tak długo, aż pokryjesz kolejną ⅓ części bransoletki.


  1. Zakończ zaplatanie.

Po wykonaniu koralików do ⅓ potrzebnej bransoletki z konopi, kontynuuj regularne zaplatanie ponownie. Kontynuuj to robić, aby pokryć końcową ⅓ bransoletki. Zawiąż końcowy węzeł i użyj nożyczek, aby przyciąć pozostały dodatkowy sznurek konopny. Może 5-6 cm od węzła.

  1. Ciesz się swoją gotową bransoletką.

Aby dodać trochę pikanterii, możesz zrobić jeszcze kilka bransoletek i ułożyć je w stos, aby nadać ramieniu duszny wygląd. Najlepsze jest to, że możesz je również wykorzystać jako anklet!

Spiralne bransoletki z konopi

Materiały potrzebne do zrobienia spiralnej bransoletki z konopi

 • Sznurek konopny
 • Nożyczki
 • Płaska powierzchnia
 • Taśma
  1. Potnij sznurek konopny na 4 pasma.

Kurcze! Będziemy ciąć sznurki konopne na 4 pasma. Właśnie tyle potrzebują bransoletki spiralne - cztery kawałki konopi do produkcji atrakcyjnych domowych bransoletek. Więc podnieś swój nadgarstek. Teraz! Udało ci się? Świetnie. Teraz nawiń sznurek trzy razy na swój nadgarstek. To jest 3x długość twojego nadgarstka. Zrobimy dwa cięcia o długości 3x. Podobnie, proszę zrobić to dla 5x również! Ponownie potrzebujemy dwóch sznurów konopnych o długości 5-krotnie większej od naszego nadgarstka.

  1. Zwiąż je razem.

Połóż wszystkie 4 kawałki sznura konopnego na stole tak, aby dwa krótsze kawałki pozostały w środkowej części, a dwa dłuższe na zewnątrz. Następnie zawiąż węzeł po jednej stronie. Oczywiście w miejscu, gdzie wszystkie się stykają. Tak trzymać! Chciałabyś zostawić trochę miejsca po stronie węzła, abyś mogła zawiązać bransoletkę na nadgarstku, kiedy skończysz.

  1. Utwórz pętlę z prawej i środkowej nitki.

Przytrzymaj dłuższą nitkę po prawej stronie. Tak, możesz trzymać lewą, jeśli nie znosisz prawej. Przytrzymaj prawą nitkę i złóż ją nad środkowymi nitkami tak, aby utworzyła kształt litery "D".

  1. Zawiąż pierwszy węzeł.

Ponownie zawiążemy pierwszy węzeł. Przytrzymaj teraz lewą nitkę, tę dłuższą. Skrzyżuj je z końcówką prawego. Przełóż tę nitkę przez pętlę w kształcie litery "D", którą wcześniej utworzyliśmy. W ten sposób zapewnisz sobie węzeł wokół środkowych sznurków. Zwróć uwagę, że do zawiązania węzła użyjesz tylko dwóch kawałków konopi, tj. zewnętrznego i dłuższego.

  1. Kontynuuj według wzoru.

Chciałbyś kontynuować ten wzór. Zrób pętlę używając tylko prawej nitki. Skrzyżuj ją i przeprowadź przez pętlę pod lewym sznurkiem. Po zrobieniu kilku węzłów, spirala zacznie się wyplątywać ze sznurka. Zauważysz ją w swojej konopnej bransoletce. Przytrzymaj ją i skręć z powrotem. W ten sposób utrzymasz ją w żyłce, gdy będziesz kontynuować.

  1. Przybij końcową bransoletkę

W tym kroku będziemy kończyć bransoletkę. Chcesz wiedzieć, kiedy przestać. Więc kiedy zobaczysz, że zrobiłaś już wystarczająco dużo węzłów spiralnych, które owijają się wokół nadgarstka, nadszedł czas, abyś przestała je robić. Zawiąż węzeł w tym momencie, podnieś nożyczki i wytnij niechciane i dodatkowe kawałki.

Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć swoją konopną bransoletkę, możesz użyć różnych technik, takich jak zapinanie zapięć. Jeśli nie chcesz podejmować tych wszystkich zawiłości, możesz zawiązać luźne pasma jako węzeł. Klej jabłkowy jest kolejnym dobrym sposobem na uniknięcie strzępienia się bransoletek i trzymanie ich razem.

  1. Stań się show-offem

Zazwyczaj nie lubię się popisywać i mam silną pogardę dla popisujących się, ale nie miałabym nic przeciwko pokazaniu tej bransoletki. Więc śmiało, jeśli Ty również chcesz pokazać swój talent.

Te bransoletki z konopi są bransoletkami unisex.

Bransoletki konopne nie dyskryminują nikogo. Są to najfajniejsze bransoletki unisex, jakie kiedykolwiek będziesz mieć. Bez stereotypów płci! Gdzie damskie bransoletki z konopi = męskie bransoletki z konopi. Jestem pewna, że chciałabyś je mieć.

Kluczowe wnioski - bransoletki z konopi

 • Kiedy myślisz, że konopie nie są funkcjonalne w przemyśle modowym, pojawia się bransoletka boom boom.
 • Istnieją nieskończone możliwości z bransoletkami z konopi. Wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteś kreatywny.
 • Pętla do pętli! Są łatwe i szybkie do zrobienia.
 • Już się w tym zakochałeś!Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]

Zobacz również

Galeria
O serwisie

W ostatnim czasie, marihuana to bardzo popularny temat. W wielu krajach trwają obrady na pozwolenie używania jej w celach medycznych. W niektórych jest to już możliwe. Dla czego marihuana w dalszym ciągu wzbudza kontrowersje? Czym tak na prawdę jest to zioło i do czego może zostać wykorzystane? Odpowiedzi znajdują się w serwisie. 
​Zapraszamy do miłej lektury!